Voetbal KNVB Eredivisie seizoen 2020-2021 wedstrijdbal

Eredivisie programma

KNVB Eredivisie programma, voetbalseizoen 2020-2021. Speelschema met wedstrijden per dag en per speelronde. Ook met links naar uitslagen en stand

—— Januari 2021 ——

Eredivisie wedstrijden speelronde 15

Zaterdag 9 januari 2021

  • 16.30: RKC Waalwijk – ADO Den Haag
  • 18.45: FC Emmen – FC Twente
  • 20.00: Heracles Almelo – Vitesse
  • 20.00: PEC Zwolle – AZ
  • 21.00: FC Utrecht – FC Groningen

Eredivisie wedstrijden speelronde 15

Zondag 10 januari 2021

  • 12.15: Sparta Rotterdam – Feyenoord
  • 14.30: VVV Venlo – Willem II
  • 14.30: SC Heerenveen – Fortuna Sittard
  • 16.45: Ajax – PSV

Eredivisie wedstrijden speelronde 16

Dinsdag 12 januari 2021

  • 18.45: Vitesse – FC Utrecht
  • 21.00: Heracles Almelo – FC Emmen

Eredivisie wedstrijden speelronde 16

Woensdag 13 januari 2021

  • 18.45: PSV – AZ
  • 20.00: ADO Den Haag – VVV-Venlo
  • 20.00: Fortuna Sittard – Sparta
  • 21.00: Feyenoord – PEC Zwolle

Eredivisie wedstrijden speelronde 16

Donderdag 14 januari 2021

  • 18.45: SC Heerenveen – RKC Waalwijk
  • 20.00: FC Twente – Ajax
  • 21.00: Willem II – FC Groningen

Eredivisie wedstrijden speelronde 17

Zaterdag 16 januari 2021

  • 16.30: FC Emmen – Vitesse
  • 18.45: Sparta – PSV
  • 20.00: PEC Zwolle – Fortuna Sittard
  • 20.00: FC Utrecht – Heracles Almelo
  • 21.00: AZ – ADO Den Haag

Eredivisie wedstrijden speelronde 17

Zondag 17 januari 2021

  • 12.15: RKC Waalwijk – Willem II
  • 14.30: VVV-Venlo – SC Heerenveen
  • 14.30: FC Groningen – FC Twente
  • 16.45: Ajax – Feyenoord

Eredivisie wedstrijden speelronde 18

Vrijdag 22 januari 2021

  • 20.00: Willem II – PEC Zwolle

Eredivisie wedstrijden speelronde 18

Zaterdag 23 januari 2021

  • 16.30: ADO Den Haag – FC Emmen
  • 18.45: Vitesse – FC Groningen
  • 20.00: PSV – RKC Waalwijk
  • 21.00: Heracles Almelo – SC Heerenveen

Eredivisie wedstrijden speelronde 18

Zondag 24 januari 2021

  • 12.15: Fortuna Sittard – Ajax
  • 14.30: FC Utrecht – Sparta
  • 14.30: FC Twente – VVV-Venlo
  • 16.45: Feyenoord – AZ

Eredivisie wedstrijden speelronde 19

Dinsdag 26 januari 2021

  • 18.45: PEC Zwolle – Heracles Almelo
  • 20.00: FC Emmen – PSV
  • 21.00: FC Groningen – ADO Den Haag

Eredivisie wedstrijden speelronde 19

Woensdag 27 januari 2021

  • 18.45: AZ – FC Utrecht
  • 20.00: RKC Waalwijk – Fortuna Sittard
  • 20.00: VVV-Venlo – Vitesse
  • 21.00: SC Heerenveen – Feyenoord

Eredivisie wedstrijden speelronde 19

Donderdag 28 januari 2021

  • 18.45: Sparta – FC Twente
  • 21.00: Ajax – Willem II

Eredivisie wedstrijden speelronde 20

Zaterdag 30 januari 2021

  • 16.30: Heracles Almelo – FC Groningen
  • 18.45: FC Utrecht – PEC Zwolle
  • 20.00: Fortuna Sittard – VVV-Venlo
  • 21.00: Vitesse – RKC Waalwijk

Eredivisie wedstrijden speelronde 20

Zondag 31 januari 2021

  • 12.15: FC Twente – SC Heerenveen
  • 14.30: Willem II – FC Emmen
  • 14.30: Feyenoord – PSV
  • 16.45: ADO Den Haag – Sparta
  • 16.45: AZ – Ajax

—— Eredivisie februari 2021 ——

Eredivisie wedstrijden speelronde 21

Vrijdag 5 februari 2021

  • 20.00: Fortuna Sittard – Heracles Almelo

Eredivisie wedstrijden speelronde 21

Zaterdag 6 februari 2021

  • 16.30: PSV – FC Twente
  • 18.45: PEC Zwolle – RKC Waalwijk
  • 20.00: FC Emmen – AZ
  • 21.00: SC Heerenveen – Vitesse

Eredivisie wedstrijden speelronde 21

Zondag 7 februari 2021

  • 12.15: Ajax – FC Utrecht (afgelast, wordt nog ingepland)
  • 14.30: Willem II – ADO Den Haag (afgelast, verplaatst naar 24-2, 16.30)
  • 14.30: FC Groningen – Feyenoord (afgelast, verplaatst naar 24-2, 18.45)
  • 16.45: VVV-Venlo – Sparta (afgelast, verplaatst naar 9-3, 18.45)

Eredivisie wedstrijden speelronde 22

Vrijdag 12 februari 2021

  • 18.45: RKC Waalwijk – FC Emmen

Eredivisie wedstrijden speelronde 22

Zaterdag 13 februari 2021

  • 16.30: ADO Den Haag – PSV
  • 14.15: Sparta – Fortuna Sittard
  • 12.00: FC Groningen – PEC Zwolle
  • 18.45: Heracles Almelo – Ajax

Eredivisie wedstrijden speelronde 22

Zondag 14 februari 2021

  • 12.15: AZ – SC Heerenveen
  • 14.30: Feyenoord – Willem II
  • 14.30: FC Utrecht – VVV-Venlo
  • 16.45: Vitesse – FC Twente

Eredivisie wedstrijden speelronde 23

Vrijdag 19 februari 2021

  • 20.00: Willem II – FC Utrecht

Eredivisie wedstrijden speelronde 23

Zaterdag 20 februari 2021

  • 18.45: FC Emmen – PEC Zwolle
  • 20.00: VVV-Venlo – AZ
  • 21.00: Fortuna Sittard – ADO Den Haag

Eredivisie wedstrijden speelronde 23

Zondag 21 februari 2021

  • 12.15: FC Twente – Feyenoord
  • 14.30: SC Heerenveen – FC Groningen
  • 14.30: RKC Waalwijk – Heracles Almelo
  • 16.45: PSV – Vitesse
  • 20.00: Ajax – Sparta

Eredivisie wedstrijden speelronde 21 (inhaalwedstrijden)

Woensdag 24 februari 2021

  • 16.30: Willem II – ADO Den Haag
  • 18.45: FC Groningen – Feyenoord

Eredivisie wedstrijden speelronde 24

Vrijdag 26 februari 2021

  • 20.00: PEC Zwolle – SC Heerenveen

Eredivisie wedstrijden speelronde 24

Zaterdag 27 februari 2021

  • 16.30: FC Utrecht – FC Emmen
  • 18.45: ADO Den Haag – RKC Waalwijk
  • 20.00: Vitesse – VVV-Venlo
  • 21.00: Heracles Almelo – FC Twente

Eredivisie wedstrijden speelronde 24

Zondag 28 februari 2021

  • 12.15: Sparta – Willem II
  • 14.30: PSV – Ajax
  • 14.30: FC Groningen – Fortuna Sittard
  • 16.45: AZ – Feyenoord

—— Eredivisie maart 2021 ——

Eredivisie wedstrijden speelronde 25

Vrijdag 5 maart 2021

  • 20.00: FC Emmen – Sparta

Eredivisie wedstrijden speelronde 25

Zaterdag 6 maart 2021

  • 16.30: Feyenoord – VVV-Venlo
  • 18.45: FC Twente – Willem II
  • 20.00: SC Heerenveen – ADO Den Haag
  • 21.00: RKC Waalwijk – FC Utrecht

Eredivisie wedstrijden speelronde 25

Zondag 7 maart 2021

  • 12.15: Ajax – FC Groningen
  • 14.30: Fortuna Sittard – PSV
  • 14.30: Heracles Almelo – PEC Zwolle
  • 16.45: Vitesse – AZ

Eredivisie wedstrijden speelronde 21 (inhaalwedstrijd)

Dinsdag 9 maart 2021

  • 18.45: VVV-Venlo – Sparta

Eredivisie wedstrijden speelronde 26

Vrijdag 12 maart 2021

  • 20.00: FC Groningen – FC Emmen

Eredivisie wedstrijden speelronde 26

Zaterdag 13 maart 2021

  • 18.45: ADO Den Haag – Heracles Almelo
  • 20.00: Willem II – SC Heerenveen
  • 20.00: AZ – FC Twente
  • 21.00: Sparta – RKC Waalwijk

Eredivisie wedstrijden speelronde 26

Zondag 14 maart 2021

  • 12.15: VVV-Venlo – Fortuna Sittard
  • 14.30: PSV – Feyenoord
  • 14.30: FC Utrecht – Vitesse
  • 16.45: PEC Zwolle – Ajax

Eredivisie wedstrijden speelronde 27

Vrijdag 19 maart 2021

  • 20.00: SC Heerenveen – FC Twente

Eredivisie wedstrijden speelronde 27

Zaterdag 20 maart 2021

  • 16.30: Fortuna Sittard – FC Utrecht
  • 20.00: Feyenoord – FC Emmen
  • 21.00: RKC Waalwijk – FC Groningen

Eredivisie wedstrijden speelronde 27

Zondag 21 maart 2021

  • 12.15: PEC Zwolle – VVV-Venlo
  • 14.30: Vitesse – Willem II
  • 14.30: AZ – PSV
  • 16.45: Heracles Almelo – Sparta
  • 20.00: Ajax – ADO Den Haag

—— Eredivisie april 2021 ——

Eredivisie wedstrijden speelronde 28

Zaterdag 3 april 2021

  • 18.45: VVV-Venlo – FC Groningen
  • 20.00: Willem II – AZ
  • 20.00: FC Twente – Vitesse
  • 21.00: Sparta – PEC Zwolle

Eredivisie wedstrijden speelronde 28

Zondag 4 april 2021

  • 12.15: SC Heerenveen – Ajax
  • 14.30: PSV – Heracles Almelo
  • 14.30: ADO Den Haag – FC Utrecht
  • 16.45: Feyenoord – Fortuna Sittard
  • 16.45: FC Emmen – RKC Waalwijk

Eredivisie wedstrijden speelronde 29

Vrijdag 9 april 2021

  • 20.00: Vitesse – ADO Den Haag

Eredivisie wedstrijden speelronde 29

Zaterdag 10 april 2021

  • 18.45: Heracles Almelo – Willem II
  • 20.00: Fortuna Sittard – FC Emmen
  • 20.00: AZ – Sparta
  • 21.00: PEC Zwolle – FC Twente

Eredivisie wedstrijden speelronde 29

Zondag 11 april 2021

  • 12.45: FC Utrecht – Feyenoord
  • 14.30: FC Groningen – SC Heerenveen
  • 14.30: VVV-Venlo – PSV
  • 16.45: RKC Waalwijk – Ajax

Eredivisie wedstrijden speelronde 30

Vrijdag 23 april 2021

  • 20.00: Willem II – RKC Waalwijk

Eredivisie wedstrijden speelronde 30

Zaterdag 24 april 2021

  • 16.30: SC Heerenveen – PEC Zwolle
  • 18.45: PSV – FC Groningen
  • 20.00: Sparta – VVV-Venlo
  • 21.00: Ajax – AZ

Eredivisie wedstrijden speelronde 30

Zondag 25 april 2021

  • 12.15: FC Twente – FC Utrecht
  • 14.30: FC Emmen – Heracles Almelo
  • 14.30: ADO Den Haag – Fortuna Sittard
  • 16.45: Feyenoord – Vitesse

Eredivisie wedstrijden speelronde 31

Vrijdag 30 april 2021

  • 20.00: Heracles Almelo – VVV-Venlo

—— Eredivisie mei 2021 ——

Eredivisie wedstrijden speelronde 31

Zaterdag 1 mei 2021

  • 18.45: Fortuna Sittard – FC Twente
  • 20.00: Vitesse – PEC Zwolle
  • 21.00: RKC Waalwijk – AZ
  • 21.00: FC Utrecht – Willem II

Eredivisie wedstrijden speelronde 31

Zondag 2 mei 2021

  • 12.15: ADO Den Haag – Feyenoord
  • 14.30: FC Groningen – Sparta
  • 14.30: Ajax – FC Emmen
  • 16.45: PSV – SC Heerenveen

Eredivisie wedstrijden speelronde 32

Vrijdag 7 mei 2021

  • 20.00: Sparta – Vitesse

Eredivisie wedstrijden speelronde 32

Zaterdag 8 mei 2021

  • 16.30: FC Twente – Heracles Almelo
  • 18.45: SC Heerenveen – FC Utrecht
  • 20.00: AZ – Fortuna Sittard
  • 21.00: VVV-Venlo – RKC Waalwijk

Eredivisie wedstrijden speelronde 32

Zondag 9 mei 2021

  • 12.15: FC Emmen – FC Groningen
  • 14.30: PEC Zwolle – ADO Den Haag
  • 14.30: Feyenoord – Ajax
  • 16.45: Willem II – PSV

Eredivisie wedstrijden speelronde 33

Donderdag 13 mei 2021

Bij de laatste twee speelrondes in het Eredivisie programma, worden alle wedstrijden tegelijkertijd gespeeld.

  • 14.30: ADO Den Haag – Willem II
  • 14.30: Sparta – FC Utrecht
  • 14.30: RKC Waalwijk – FC Twente
  • 14.30: PSV – PEC Zwolle
  • 14.30: Heracles Almelo – Feyenoord
  • 14.30: Fortuna Sittard – Vitesse
  • 14.30: FC Groningen – AZ
  • 14.30: FC Emmen – SC Heerenveen
  • 14.30: Ajax – VVV-Venlo

Eredivisie wedstrijden speelronde 34

Zondag 16 mei 2021

Bij de laatste twee speelrondes in het Eredivisie programma, worden alle wedstrijden tegelijkertijd gespeeld.

  • 14.30: Willem II – Fortuna Sittard
  • 14.30: VVV-Venlo – FC Emmen
  • 14.30: Vitesse – Ajax
  • 14.30: SC Heerenveen – Sparta
  • 14.30: PEC Zwolle – FC Groningen
  • 14.30: Feyenoord – RKC Waalwijk
  • 14.30: FC Utrecht – PSV
  • 14.30: FC Twente – ADO Den Haag
  • 14.30: AZ – Heracles Almelo

Eredivisie programma op TV (samenvattingen en live)

  • Eredivisie samenvattingen kun je kijken via de NOS. Naast de samenvattingen op zondag van 19.00-20.00, vind je op iedere wedstrijddag een programma met eredivisie samenvattingen.
  • Live eredivisie wedstrijden kijken kan via ESPN Sports.

Bepaling eredivisie eindstand

Bij het bepalen van de eredivisie eindstand geldt de volgende volgorde: 1) meeste punten – 2) doelverschil – 3) doelpunten voor – 4) punten onderlinge duels – 5) doelpunten verschil onderlinge duels – 6) gescoorde uitdoelpunten onderlinge duels – 7) play-off indien relevant voor kampioenschap, degradatie of deelname aan Europees toernooi, anders loting – 8) Penalty serie (alleen na een play-off). De eindstand bepaalt naast het kampioenschap ook de deelname aan Europese toernooien en de Europees voetbal play-offs en degradatie/promotie play-offs.

Plaatsing & play-offs Europees voetbal in Eredivisie programma

De kwalificatie van teams voor Europees voetbal hangt af van de Eredivisie eindstand (check de actuele stand). Daarvoor gelden de volgende regels in het Eredivisie programma:

  • De landskampioen plaatst zich direct voor de groepsfase Champions League
  • Nummer 2 kwalificeert zich voor de tweede voorronde, voor niet kampioenen Champions League
  • De 3e plek geeft recht op de derde voorronde voor niet kampioenen Europa Conference League
  • De nummers 4 t/m 7 spelen de play-offs voor Europees voetbal. De winnaar wordt ingeschreven voor de tweede voorronde voor niet kampioenen Europa Conference League.

Promotie en degradatie Eredivisie programma

Aan de staart van de eindstand gelden de volgende regelingen:

  • Nummer 17 en 18 van de eindstand degraderen rechtstreeks naar de eerste divisie
  • De nummer 16 speelt in de play-offs met de runners-up eerste divisie teams voor plaatsing in de eredivisie

Andere competities?

Inhoud